Angielski dla programistów

09 sierpnia 2013 | LoadingDodaj do biblioteki

Angielski dla programistów to kurs języka angielskiego, którego celem jest zapoznanie kursanta ze słownictwem z zakresu programowania komputerowego i polsko-angielską terminologią programistyczną. Ponadto materiał kursu i zawarte w nim ćwiczenia pozwolą wyrobić umiejętność czytania ze zrozumieniem tekstów programistycznych oraz swobodnie wypowiadać się zarówno w formie ustnej jak i pisemnej na tematy związane z programowaniem komputerowym.

Kurs jest przeznaczony dla:

  • studentów informatyki i uczniów szkół o profilu informatycznym;
  • studentów kierunków tłumaczeniowych, którzy interesują się tłumaczeniami informatycznymi;
  • programistów, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje językowe;
  • samouków, którzy chcą uczyć się angielskiego a jednocześnie interesują się programowaniem i chcieliby połączyć naukę języka ze zdobywaniem wiedzy informatycznej;
  • osób znających język angielski na poziomie średniozaawansowanym;
  • masochistów prawie nie znających języka angielskiego i nie mających pojęcia o programowaniu.

Struktura lekcji

Każda lekcja kursu zawiera opis jednego zagadnienia, wykaz najważniejszych terminów, słów i wyrażeń, zestaw ćwiczeń pozwalających przyswoić nową wiedzę oraz zwięzły opis wybranego zagadnienia gramatycznego opatrzonego dodatkowym ćwiczeniem.

Materiał każdej lekcji najlepiej jest przerobić w ciągu jednego tygodnia. Osoby znające język angielski na wyższym poziomie mogą oczywiście przyspieszyć naukę, a osoby mające trudności ze zrozumieniem wszystkiego w przewidzianym czasie powinny poświęcić kilka dni więcej na opanowanie materiału.

Metodyka

Profesor z wyciągniętymi do przodu rękami
Kolejność tematów lekcji jest podobna do kolejności stosowanej w typowych podręcznikach do programowania w konkretnym języku. Z tego względu osoby mające niewielką wiedzę programistyczną powinny przerabiać lekcje po kolei. Nie jest to konieczne, ale ułatwia zrozumienie materiału. Osoby posiadające większy zasób wiedzy programistycznej nie będą miały żadnych problemów przerabiając lekcje nawet od końca.

Teksty

Teksty pochodzą z ogólnodostępnych publikacji o tematyce programistycznej i zostały specjalnie dostosowane do potrzeb kursu, tak aby na ich podstawie można było przedstawić określone zagadnienia gramatyczne, leksykalne, syntaktyczne oraz gramatyczne.

Życzę owocnej nauki i wielu sukcesów
Łukasz Piwko

Kurs Angielski dla programistów

Moduł I. Zagadnienia podstawowe

2 komentarze

  1. Fajny materiał. Czekam ma następne moduły.
    Pozdrawiam.

  2. świetny pomysł i wykonanie!

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *