News

Strona bierna w języku angielskim

Zasady stosowania i tworzenia zdań w stronie biernej w języku angielskim nie są trudne do opanowania ani bardzo skomplikowane. Niemniej jednak angielska strona bierna może polskim uczniom i studentom sprawiać trudności, ponieważ struktura ta w języku angielskim jest znacznie częściej używana niż w polskim. Dlatego opracowaliśmy zestaw artykułów poświęconych stronie biernej języka angielskiego.

Czytaj
Żółte karteczki w e-zeszycie

Żółte karteczki w e-zeszycie

Dziś w serwisie został włączony znakomity dodatek — możliwość tworzenia żółtych karteczek. Oto najważniejsze cechy tej funkcji: Możliwość dodania dowolnej liczby karteczek na każdej stronie Możliwość zwijania i rozwijania karteczek Żółte karteczki są prywatne Po wyłączeniu przeglądarki notatki nie znikają Jeśli użytkownik jest zalogowany, jego karteczki zostają zapisane w bazie serwisu, dzięki czemu zostaną odtworzono na każdym innym komputerze i w każdej innej przeglądarce internetowej Jeśli użytkownik nie jest zalogowany, jego karteczki będą dostępne tylko w jednej przeglądarce na tym samym komputerze, na którym zostały utworzone. Nie stanowi to problemu, ponieważ rejestracja jest banalnie łatwa i darmowa, a my nigdy nie mamy zamiaru wysyłać do użytkowników żadnych maili reklamowych… :) Karteczki można dowolnie rozmieszczać po całej stronie i zostaną w tym miejscu dopóki się ich nie...

Czytaj

Seria artykułów o mowie zależnej

Zapraszamy do zapoznania się z nową serią artykułów o mowie zależnej w języku angielskim. Jak zwykle artykuły są wyczerpujące, jasno napisano i zawierają liczne przykłady.

Czytaj

Clockwords – ćwicz angielskie słówka i walcz z pająkami

W dziale gry pojawiła się nowa pozycja. Gra Clockwords to wspaniała rozrywka dla każdego, kto chce poćwiczyć umiejętność szybkiego myślenia w połączeniu z utrwalaniem angielskich słówek. Polecamy!

Czytaj

Egzaminy biznesowe BEC

W dziale Informacje opublikowaliśmy kolejny artykuł dotyczący certfyfikatów z języka angielskiego. Tym razem na tapetę wzięliśmy egzaminy biznesowe BEC (Business English Certificates).

Czytaj
Rozpoczynamy działaność

Rozpoczynamy działaność

Dziś oficjalnie rozpoczyna się działalność serwisu e-zeszyt.pl. Zachęcamy do korzystania z opublikowanych przez nas materiałów i częstego odwiedzania witryny, która będzie stopniowo wzbogacana o nowe treści do nauki języka angielskiego.

Czytaj