Co znaczy słowo RE w wiadomościach e-mail

08 stycznia 2014 | LoadingDodaj do biblioteki

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co oznacza słowo RE, które znajduje się w polu tematu wysyłanej odpowiedzi na wiadomość e-mail? Czy myślałeś, że jest to skrót od słowa reply lub innego podobnego? Jeśli tak, to byłeś w błędzie, chociaż w istocie błąd ten nie był zbyt poważny.

Przyimek re

Wbrew temu, co sądzi wiele osób, także posługujących się angielskim jako językiem ojczystym, re to nie skrót od słowa reply, regarding, referencing czy jeszcze jakiegoś innego, a pochodzący z łaciny przyimek oznaczający w odniesieniu do, odnośnie do. Jego pierwsze użycie w języku angielskim odnotowano w 1707 roku (merriam-webster.com).

Re w korespondencji

Gdy zatem przyimek re (często też w klientach poczty internetowej pisany wielkimi literami RE) znajduje się przed tematem zwrotnej wiadomości e-mail (a także w korespondencji tradycyjnej), oznacza w odpowiedzi na Pana/Pani/Twój list.

Znaczenie przyimka re jest zatem bardzo podobne do znaczenia słów reply, regarding czy referencing i pewnie dlatego udało mu się zmylić już niejedną osobę.

Wyrażenie in re w języku prawniczym

W języku prawniczym używane jest też wyrażenie in re oznaczające w sprawie, dotyczący. Więcej na ten temat można przeczytać w słowniku terminologii prawniczej na stronie thelawdictionary.org.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *